איפה העוגה?

 head

מה קורה כשמכניסים לסט הצילומים ילדים ועוגות? הכירו את טרנד צילומי ה"קייק סמאש"

ילדים מאוד אוהבים עוגות. ילדים מאוד אוהבים גם לשחק (במיוחד עם אוכל) ולהרוס. השילוב של שתי האהבות הללו הוא מה שעומד מאחורי הטרנד החם ביותר בעולם צילומי הילדים כרגע: צילומי "קייק סמאש" (Cake Smash), היינו – "מעיכת עוגה".
היום כבר לא מספיק לקחת את העולל לסשן צילומים מסודר בסטודיו. את האלגנטיות הנעימה מחליפים הלכלוך והבלגן. זה יוצא, אגב, פוטוגני לא פחות.
הילד נלכד בעדשת המצלמה כשהוא נותן לעצמו לעשות ככל העולה על רוחו, למשש את החומרים, לטעום, להתלכלך, להשתעשע ולצחוק. הסטטיות של הצילומים ה"קלאסיים" מוחלפת באנרגיה שובבה ומדבקת.
בבלוג iHeartFaces כתבו מדריך שלם  בנושא: "טיפים לסשן צילומי 'קייק סמאש' מוצלח", נו אפשר להבין את גרסת 'העשה זאת בעצמך' לטרנד ההולך וגובר.

 

ילדים. עוגות. מצלמות

ילדים. עוגות. מצלמות
מתוך: iHeartFaces.com

"זירת" הצילומים מאוד פשוטה: היא כוללת קצת קישוטים (בלונים, למשל) וכמובן – עוגה. עדיף לבחור עוגה צבעונית וגדולה. ככל שהעוגה תהיה יותר קיטשית, גרנדיוזית ומרשימה – כך מלאכת ההריסה תצא פוטוגנית ומשעשעת יותר.
את הפעוט ניתן להלביש בבגדים חגיגיים – שיעמיקו את הניגוד בין הסדר ובין הבלגן, רק זכרו: הם עומדים להתלכלך! ואפשר גם לחפש אותו בשלל תחפושות מצחיקות עם אביזרים משעשעים וצבעוניים. מדובר, הרי, בחגיגה.
הנה לדוגמה סרטון שפירסמה צלמת "קייק סמאש" מקצועית., רעיון לא רע לתיעוד יום ההולדת הראשון של הפעוט שלכם:

בעצם, לאחר קביעת המיקום, העוגה והתלבושות כל שנותר לעשות הוא לתת לילד לשוטט בחלל החגיגי ולהימשך מעצמו לעוגה. הוא יגלה אותה במהירות ויעשה בה ככל העולה על רוחו.
צלם מקצועי יהיה נוכח כמובן לכל אורך ההתרחשות ויצלם את הנעשה: מהשלבים ההתחלתיים – כשהעוגה עדיין שלמה והעולל עדיין נקי – ועד שהעוגה (והפעוט) יהפכו לעיסה דביקה ומתוקה.
אז כשתרצו לחגוג לילדכם את יום ההולדת הראשון (או השני-שלישי) שלו, מזומנת לכם אופציה מקורית ומצחיקה במיוחד, שני זוגות החברים הבאים לדוגמה איחדו כוחות לקראת ימי ההולדת של ילדהם וערכו "קייק סמאש" בייתי ונהדר:

וידאו של מאחורי הקלעים וספר פיק א-בוק של ה"קייק סמאש" האישי של ילדכם יהיה מזכרת מרגשת ונפלאה לאורך שנים ארוכות.
בהצלחה.

לתגובה