רגע אחד בחמש תמונות

collage00

צילום ספונטני הוליד פרויקט מקורי ומשעשע – קבוצת חברים שמצטלמים, כל אחד לחוד, באותו זמן. איך זה נראה? כל הפרטים (והתמונות) לפניכם

צילום, כפי שאנחנו יודעים, מצליח לכלוא בתוכו רגע ספציפי שהונצח בעדשת המצלמה – החולף מיד לאחר הקליק.
אבל מה קורה כאשר חמישה אנשים שונים מנציחים את אותו רגע בחמש תמונות אישיות?
זה הסיפור של רני שפי, מאיה רבין, דקלה חבשוש, חגי לפלר ואהוד גמליאל – חמישה חברים שהפכו את הצילום לחלק מההווי החברתי שלהם.

"כל הסיפור הזה התחיל די במקרה", מספרת שפי, "יש לנו קבוצת ווטסאפ משותפת, ויום אחד חגי שלח תמונה שבה הוא צילם את עצמו תוך כדי עבודה.
דקלה החליטה שהיא רוצה לעשות לו תמונת תגובה, ובסוף יצא שבלי לשים לב כל אחד שלח תמונה שלו מהמקום שבו הוא נמצא. זה היה מאוד משעשע, והחלטתי לערוך את זה לקולאז'".

חמשת החברים בצילום שהוליד את הרעיון

חמשת החברים בצילום שהוליד את הרעיון

"כולנו יצאנו באופן קבוע לאותו מועדון – אנה לולו ביפו – ונעשינו מעין קבוצה כזו של חברים, וגם התחלנו לדבר המון בווטסאפ", מוסיף גמליאל,
"פתאום הייתה איזו תקופה שנעשינו מאוד עסוקים ולא יכולנו להתראות, אז התחלנו לשלוח תמונות בקבוצה – כל אחד מאיפה שהוא נמצא. וזה הפך למשהו חברתי שלנו, שהיה די מגניב".

ה"סט" הראשון של התמונות שהקבוצה צילמה היה באוגוסט 2013.
"העליתי את התמונה המוגמרת לאינסטגרם ולפייסבוק וקיבלתי תגובות מצחיקות", מתארת שפי, "התלהבנו והחלטנו שאחת לשבוע נעשה תמונה כזו. האמת היא שעד כה לא ממש עמדנו בזה, אבל אנחנו עושים את זה פחות או יותר אחת לחודש".

ומה הם ה"חוקים" של הצילום? התנאי היחיד הוא שכולם יצטלמו באותו הזמן, וכל אחד – היכן שהוא נמצא.
לאחר שכל אחד מצטלם ושולח לקבוצה, שפי מכינה קולאז' ומעלה לאיסטגרם ולפייסבוק עם האשטאג: One_Moment_Different_Place#.
"אנחנו מקבלים הרבה תגובות ולייקים", היא מספרת, "יש כאלו שממש מתלהבים מהקונספט הזה".

2013-12-24_1731

התמונות הללו מייצרות גם כל מיני רגעים משעשעים.
"התמונה הכי מצחיקה וקיצונית הייתה כשאהוד הצטלם בתחתונים", מספרת שפי, "הוא בדיוק התעורר וככה החליט להצטלם".
"קיבלתי על התמונה הזאת הרבה תגובות מחמיאות ומצחיקות מבחורות, זה היה די נחמד", הוא מתוודה.

נדמה שהצילום תמיד היה חלק מהחיים של כל החבורה. "תמיד אהבתי לצלם ותמיד הסתובבתי עם מצלמה", מפרטת שפי, "למדתי צילום בתואר הראשון, אבל בכל זאת אני די גרועה…".
לפני כחצי שנה היא התחילה לצלם סדרת תמונות ותייגה אותן בכותרת roni_reflection#.
הקונספט שלהן היה צילום עצמי מול מראה, עם פנים מוסתרות מעט. בבלוג שלה היא הסבירה את הסיפור שמאחורי התמונות ואת האג'נדה הנלווית.
התמונה האחרונה שקבוצת החברים צילמה – לפחות בינתיים – הייתה לדבריה מחווה לסדרת הצילומים הללו. גם גמליאל מגיע מרקע של צילום, ואף עסק בתחום כצלם טלוויזיה, אבל הוא החליט לזנוח זאת ולעשות תואר שני בפסיכודרמה.

NEW_PIC

התמונות הללו הפכו כבר לחלק בלתי-נפרד מההווי של הקבוצה.
"זה הדבר המיוחד שלנו, ואנשים מגיבים לזה", מציינת שפי. גם גמליאל שותף לתחושה הזאת: "כולנו אוהבים לצלם ולהצטלם, וזו עוד דרך כיפית שלנו להתחבר עם עצמנו ועם הקבוצה. זה גם נחמד לחשוב שהדבר הזה התחיל בקבוצה הקטנה שלנו ומשם יצא החוצה – לעולם".
אמנם כרגע חלק מהחברים נמצאים בחו"ל והצילומים הקבוצתיים נזנחו מעט, אך שפי מרגיעה כי יש להם כבר תכניות לצילום הראשון לאחר שכולם יחזרו – והוא יקרה בשדה התעופה.

2

בימים הללו החליטה שפי להפוך את סדרת התמונות הזאת מווירטואלית לממשית ולהפיק בפיק א בוק ספרון כיס עם התמונות.
וכשזה יקרה –  אנחנו מבטיחים לשתף כמובן בעמוד הפייסבוק שלנו.
אם גם אתם רוצים להפוך את תמונות האינסטגרם והפייסבוק שלכם (או כל תמונה אחרת בעצם) לספרון כיס מיוחד, אל תפספסו את ההטבה המיוחדת שלנו: 1+1 על ספרוני כיס.
ואל תשכחו כמובן לשתף גם אותנו בתוצאה הסופית!

לתגובה