עם הראש בעננים (או בקוטב הצפוני)

HEADjpg

דפנה בן נון, צלמת טבע מנוסה, מבקשת מכם לעזור לה במימון פרויקט צילום מיוחד של דובי קוטב. ויש לה תשורות אטרקטיביות במיוחד להעניק לכם בתמורה

יש משהו רב-עוצמה בצילומי טבע, שגורם לנו להגיב אליהם מיד ומחלץ מאתנו רגשות עזים. אולי זה נעוץ בהצלחה של צילומי טבע טובים לקרב אותנו לרגע לטבע הממשי, גם אם אנחנו יושבים בעצם מול המחשב במשרד.
ואולי זה קשור גם לעובדה שבכלל לא פשוט להיות צלם טבע.
תנאי השטח והאקלים, הציוד המיוחד, הסבלנות הרבה בהמתנה לבעל החיים המיוחל והמשאבים הכלכליים הנחוצים – כל אלו הופכים את חוויית צילום הטבע למורכבת, למאתגרת ולעתים גם ליקרה.

china2011_41 (Large)

דפנה בן נון, 33, צלמת טבע בעלת רקורד עשיר, החליטה לא להיכנע לתנאים המטריאליים ולהסתייע לשם הגשמת יעדיה כצלמת טבע בכלי חדש שהולך וצובר תאוצה – אתר הדסטארט, המסייע לאמנים וליוצרים (ולא רק להם) לממן את חלומותיהם. וכך, כדי לממש את חזונה – לנסוע לאזור הקוטב הצפוני וצפון קנדה ולצלם שם דובי קוטב – היא הקימה עמוד מימון באתר, ובו ניתן "לתרום" לטובת הפרויקט ולזכות בתמורה בתשורות נאות, הניתנות בחסות פיק א-בוק וכוללות צילומי טבע מרהיבים ממסעותיה הקודמים או מזה העתידי: גלויות, לוחות שנה, תמונות קנבס ואפילו הרצאה אישית על צילום מאת הצלמת. הפרויקט, אגב, כבר זכה לכ-50% תמיכה, וניתן להמשיך ולתמוך בו עד לתאריך 8.11.

Baby kiss b+L (Large)

"כל חיי סובבים סביב בעלי חיים", מספרת בן נון, "כבר מגיל צעיר אני מסתובבת עם מצלמה ומצלמת. יש לי עסק של צילום ושל עריכת וידאו, והחלום שלי הוא להעלות בעזרת הצילום את המודעות למצבן של חיות בסכנת הכחדה או במצוקה. כדי שאוכל לממש זאת עליי לנסוע למקומות רחוקים בעולם, והמסעות הללו הם עסק יקר. זו הסיבה שפתחתי את העמוד החדש. ההגדרה של 'תרומה' אינה מדויקת, כיוון שכל מי שבוחר 'לתרום' מקבל על כך תמורה, שמאפשרת לו להכניס קצת מהטבע הזה אליו הביתה. אנשים יכולים 'לתרום' מ-15 שקל ועד 3,000 שקל או יותר; כל אחד – בהתאם ליכולתו ולרצונו".

IMG_0652b+L (Large)

בן נון צפויה לצאת בסוף החודש (אוקטובר) למסע צילום של שבוע באזור צפון קנדה. מדוע בחרה לנסוע ולצלם דווקא דובי קוטב? "אזור המחיה של דובי הקוטב הולך ומצטמצם, גם בעקבות ההתחממות הגלובלית הגורמת בין השאר להתמוססות קרחונים", היא מציינת, "חלק מהמטרה של נסיעה זו היא ללמוד עליהם ועל הסכנות הצפויות להם". ויש לה גם אג'נדה: "אני מאמינה שחשוב לעורר מודעות בעולם גם בעזרת תצלומים חיוביים ומרגשים. חשוב לי שהתמונות שלי – למרות הנושא הכואב המלווה אותן לעתים – יעבירו מסר חיובי ויובילו לשינוי. שהן יציעו משהו אופטימי ומרגש יותר אל מול מגוון תמונות הזוועה שנפוצות מאוד ומנסות להראות לנו מה לא בסדר. הגישה שלי היא אחרת". כחלק ממגמה זו תעביר בן נון כ-5% מהכסף שתקבל אל עמותת תנו לחיות לחיות.

לבן נון, כאמור, ניסיון עשיר בצילום טבע ובעלי חיים. "ב-2008 נסעתי לאנטרקטיקה לצלם פינגווינים ולפני כשנתיים טיילתי בסין בעקבות דובי הפנדה, שמספרם שם הולך וקטן. כך למדתי המון – הן על הפינגווינים והן על דובי הפנדה". תמונות מהמסעות הללו, וממסעות נוספים, נמצאות בעמוד ההדסטארט שלה, וניתנות כאמור גם לרכישה.

IMG_9118B+L (Large)

הרעיון לפנות לאתר מימון עצמאי עלה במוחה של בן נון בעקבות שיחות עם חברים. "הם הציעו לי לפנות להדסטארט כי הם ראו שקשה לי לעמוד בהוצאות הרבות שכרוכות בפרויקט הזה", היא מפרטת, "קיבלתי כבר הרבה תגובות ותמיכה, וההיענות הזאת משמחת מאוד. אני יודעת שהמצב הכלכלי בארץ לא קל, ואיני מצפה שהדבר הראשון שיעניין אנשים הוא צילומי טבע, אבל מה שאני עושה רחב הרבה יותר מצילומי טבע – הוא מתקשר מבחינתי לעתיד של בעלי החיים בעולם בכלל. אני מעריכה מאוד את כל מי שתומך, ובכלל זה את פיק א-בוק כמובן. זה מחזק אותי וגורם לי להבין שאני לא פועלת לבד".

IMG_9296b+L (Large)

אהבתם את התמונות? זה עשה גם לכם חשק להגדיל תמונה מוצלחת שלכם על קנבס?
אז אל תפספסו את ההטבה הבלעדית שלנו – רק עד 11.11 – 50% הנחה על כל מידות הקנבסים ועל כל מוצרי הקנבס, כולל הדפסה על נייר.
ורגע, יש לנו גם בונוס מיוחד לקוראים: תמונות ראשונות של בן-נון מהצילומים הנוכחיים באזור הקוטב הצפוני!

DSC02386 (Large)

IMG_0383bL (Large)

DSC02361b (Large)

לתגובה